Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Тешка сообраќајка во дојранско и едно лице лишено од слобода

Понеделник, 16 Декември 2019

На 15.12.2019 околу 06.10 часот во село Николиќ, општина Дојран, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Форд“ со гевгелиски регистерски ознаки, управувано М.Н.(41) од село Николиќ и трактор без регистерски ознаки, управуван од Д.Т.(56) од село Николиќ. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, 56-годишниот Д.Т. кој бил пренесен во Општата Болница во Гевгелија за укажување лекарска помош.
Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Гевгелија.

На територијата на општина Дојран, истиот ден во неделата 15.12.2019 регистриран е уште еден прекршок во Билтенот на МВР.
Попладнето во 16.30 часот во хотел во Стар Дојран од слобода бил лишен Ј.И.(26) од Авганистан поради незаконски влез во Р.С.Македонија. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Гевгелија за понатамошна постапка.

Фото: архива од МВР


Last modified on Понеделник, 16 Декември 2019 - 13:13

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.