Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

На ГП Богородица приведено едно лице

Понеделник, 30 Декември 2019

Во зголемениот интензитет на патници и возила во текот на претпразничните денови, кој е вообичаено дуплиран и триплиран од нормалниот проток, на Граничниот премин „Богородица“ приведено е лице кое се обидело да прокриумчари сограѓанин во багажникот од возилото.

Вчерашниот ден, недела, (29.12.2019 год.) во 12.00 часот на Граничен премин „Богородица“ од страна на полициски службеници бил лишен од слобода М.С.(22) од државјанин на Индија, кој поседувал италијанска лична карта, затоа што во возилото „Фиат пунто“ што го управувал, а било со италијански национални ознаки, се обидел да прокриумчари мигрант.
При контрола во возилото бил откриено лицето Р.С. (22) од Индија, кој бил сокриен во багажникот. За настанот е известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Цел човек стокмен во багажник - доказ дека секоја рутинска контрола на полициските службеници и царинските работници е важна за спречувањето на неовластен промет на територијата на РСМ, не само на не пријавени стоки кои подлежат на царинење, туку и спречување на илегален влез во државата на лица без патни документи и без уредни патнички исправи.

Фото: МВР


Last modified on Понеделник, 30 Декември 2019 - 11:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.