Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Недела, 16 Февруари 2020

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути пред полноќ биле лишени од слобода од полициски службеници на СВР Струмица.
Местото на констатираните индиции за прекршок и чинот на притварање бил извршен во местото „Бел Рај“ во областа на село Миравци.

Во полицискиот извештај што го објави МВР стои дека на 15.02.2020 (сабота) во 23:45 часот, полициски службеници на СВР Струмица, на место викано „Бел рај“, атар на с.Миравци, гевгелиско, од слобода ги лишиле С.К.(40) од с.Удово, Валандовско, С.Д.(39) и М.Р.(38), двајцата од с.Миравци, гевгелиско, затоа што при преглед кај С.К. била пронајдена марихуана, а С.Д. и М.Р., поради сомнение за сторено кривично дело по член 216 од Кривичниот законик.
По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, стои во извештајот на МВР по однос на синоќешното притварање на едно лице од валандовско и двајца жители на општина Гевгелија.


Last modified on Недела, 16 Февруари 2020 - 18:32

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Корона низ бројки кај нас и во светот до 13 часот

Истекува 41 ден од првиот дијагностициран случај со корона во Македонија, а во

Повеќе

Во Гевгелија наврнати 90 литри дожд на 1 м2 за пет дена, водостојот на Вардар

Почетокот на месец април започна со дожд и во изминатите пет денови од 01 до 05

Повеќе

Македонија влегува во втора фаза во битката со корона вирусот

Нови 72 заразени од корона вирусот, тројца оздравени и двајца починати е

Повеќе

Општина Гевгелија со мерки за олеснување на општинските даноци и такси кон

Поради епидемијата со корона вирусот во државата Владата донесе два пакета

Повеќе

Царинските работници активни во одржувањето на домашната економија и за време

Додека трае епидемијата со корона вирусот и вонредната состојба во државата

Повеќе

Тешко повреден возач во сообраќајка кај Прдејци

Новоасфалтираниот регионален пат Прдејци-Смоквица кој е оптеретен со промет од

Повеќе

Втората акција - пакети со лична хигиена за социјалните категории граѓани во

Мобилни тимови на Општина Гевгелија и денеска ја продолжуваат акцијата за помош

Повеќе

Македонија доби пристап до Европскиот Солидарен Фонд

Заедничката борба со корона вирусот се повеќе не' приближува и обединува со

Повеќе

Во прекин железничкиот сообраќај - Товарен воз излета од пругата кај Миравци

Поради одрон на камења врз самата железничката пруга која ја блокирала во

Повеќе

Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија

Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.