Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Пет часовен прекин на електрична енергија во Гевгелија

Петок, 28 Февруари 2020

ЕВН информира дека утре 29.02.2020 (сабота) со почеток од 05 часот наутро се до 10 часот, без напојување со електрична енергија ќе остане цела Општина Гевгелија и дел од корисниците од Нов Дојран, Ѓопчели, Фурка и Црничани.

На почетокот и на крајот на терминот сите корисници од КЕЦ Гевгелија ќе имаат краток прекин во напојувањето со електрична енергија.

Електрична енергија ќе имаат жителите во Смоквица , Милетково, Богородица и граничниот премин, дел од Мрзенци, објектите после Мрзенци, централниот дел на Гевгелија (околу градската болница) и селата на Кожуф.

 

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Корона низ бројки кај нас и во светот до 13 часот

Истекува 41 ден од првиот дијагностициран случај со корона во Македонија, а во

Повеќе

Во Гевгелија наврнати 90 литри дожд на 1 м2 за пет дена, водостојот на Вардар

Почетокот на месец април започна со дожд и во изминатите пет денови од 01 до 05

Повеќе

Македонија влегува во втора фаза во битката со корона вирусот

Нови 72 заразени од корона вирусот, тројца оздравени и двајца починати е

Повеќе

Општина Гевгелија со мерки за олеснување на општинските даноци и такси кон

Поради епидемијата со корона вирусот во државата Владата донесе два пакета

Повеќе

Царинските работници активни во одржувањето на домашната економија и за време

Додека трае епидемијата со корона вирусот и вонредната состојба во државата

Повеќе

Тешко повреден возач во сообраќајка кај Прдејци

Новоасфалтираниот регионален пат Прдејци-Смоквица кој е оптеретен со промет од

Повеќе

Втората акција - пакети со лична хигиена за социјалните категории граѓани во

Мобилни тимови на Општина Гевгелија и денеска ја продолжуваат акцијата за помош

Повеќе

Македонија доби пристап до Европскиот Солидарен Фонд

Заедничката борба со корона вирусот се повеќе не' приближува и обединува со

Повеќе

Во прекин железничкиот сообраќај - Товарен воз излета од пругата кај Миравци

Поради одрон на камења врз самата железничката пруга која ја блокирала во

Повеќе

Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија

Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.