Трговски оператори во Гевгелија вршат достава до нарачатели за време на „полициски час“

Среда, 08 Април 2020

За време додека трае забраната за движење на граѓани и возила (т.н. „полицискиот час“) како мерка за спречување на ширење на коронавирусот, во Општина Гевгелија на повик на Општинскиот кризен штаб се пријавија неколку трговски оператори кои вршат достава по нарачка до домовите на нарачателот.
Доколку не успеавте да се снабдите со неопходните продукти и ве затекна „полицискиот час“ на располагање ви се 7 трговски оператори (маркети и пиљара) во Гевгелија и по еден во населените места Миравци, Мрзенци, Смоквица, Моин и Давидово.
Почнувајќи од денеска - среда, четврток и петок, од 16 до 20 часот, како и во сабота и недела, од 10 до 18 часот, тие ќе примаат нарачки по телефон, а нивни доставни служби ќе ја испорачуваат нарачката до адресата на нарачателот.

- „СОЛУН 53“-  071 341 592, 072 249 566, 071 392 701
- „СОРИТА“   - 078 202 666
- „ГУШЕВ МАРКЕТ“  - 070 218 452
- „ГОДА“  - 071 226 666
- Пиљара „КАЈ КЕЦОТ“ -  078 295 849
- „КАМОВ“ ДООЕЛ  - 078 211 251
- „ЧАНЕ ПЛУС“ - 078/346-649

Во населени места достава ќе вршат следните оператори:

- „ХОЛИВУД“- Миравци  - 076 377 599
- „ТАС-КОМ“- Мрзенци -  071 566 000
- „КРИСТИ“- Смоквица  - 077 663 222
- „ТОШЕ КОМЕРЦ“- Моин  - 078 235 402
- „ЈОКА ТРЕЈД“- Давидово -  070 346 501

Доколку има и други економски оператори кои сакаат да се вклучат во организираното снабдување и достава на прехранбени артикли за време на забраната за движење, можат да се пријават во Општина Гевгелија, на телефон 072 227 158.


Last modified on Среда, 08 Април 2020 - 17:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Инфраструктурно улично подобрување во Прдејци

По дводневна акција денеска заврши бетонирањето на уличен крак во населеното

Повеќе

Дезинфекција на јавните површини во Гевгелија

По налог на Општинскиот штаб за заштита и спасување денеска започна да се

Повеќе

Донација од 40.000 евра од Групацијата „Новоматик“ за Општа Болница Гевгелија

Еден месец по официјалната најава на својата одлука да донираат 200.000 евра

Повеќе

Јавното обвинителство отвори предмет против митрополитот Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите

Повеќе

Трета акција за уништување на комарците во Гевгелија и ЈИ регион

По извршени две последователни лаврицидни прскања против комарци на места

Повеќе

Започна ревитализацијата на патот Богородица-Стојаково

Градежната оператива на „ЖИКОЛ“ ДООЕЛ Струмица од денеска е на терен со

Повеќе

Владата донесе забрана за одење на гробишта викендов на цела територија

Во петок е задушница, а во недела Духов ден. Во пресрет на овие народни

Повеќе

МВР против МВР на „Боемска“ – СВР и ЕБР ги чекаат снимките од камерите

Пазарната полиција не можеше да влезе во угостителскиот објект на улица

Повеќе

Во изолација 60 полицајци на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци кои ја чуваат јужната граница на Македонија поради

Повеќе

Шести ден протести во САД кои зафатија 25 држави

Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.