Топ Новости
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Еден приведен и најавени санкции за сите гевгеличани на вчерашната забава на јавен простор за време на полицискиот час

Понеделник, 20 Април 2020

На најдолгиот полициски час во траење од четири дена гевгеличани осамнаа со вест во повеќе национални портали откако самите споделија снимка од забава со музика и играње оро кое се одвиваше на јавен простор на улица во присуство од повеќе десетици лица во Гевгелија.

За третманот на ваквиот настан самите национални портали рекоа дека ќе се обратат до МВР, за односот на гевгеличани и за третманот со уредбата за забрана за движење и мерката за дистанцирање во време на корона кризата.

МВР денеска се огласи со своите конкретни потези околу настанот.

Полицијата ќе ги казни лицата кои вчера за време на полициски час се снимаа како играат оро на улица во Гевгелија за време на забрана за движење и групирање која трае до вторник до 5 часот изутрина.

Уште синоќа е приведено едно лице, додека се врши препознавање на останатите прекршители. На видеото на крајот и се слуша дека еден од гевгеличани кажува дека „полицијата нема да доаѓа, џабе им е. Не им е дозволено“.

Од МВР само кратко соопштија дека се работи на овој случај и ќе бидат санкционирани сите оние кои ја прекршиле забраната.

Last modified on Четврток, 23 Април 2020 - 02:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

Воз удрил во автомобил кај с.Давидово

Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна

Повеќе

Во Струмица попави, во Валандово штети, во Гевгелија краткотраен пороен дожд

Вчерашното облачно време во Гевгелија донесе краткотраен пороен дожд, но во

Повеќе

Редари од Општина Дојран со акција за промовирање на ковид мерките за заштита


Ваучер туризмот заживеа деновове во Дојан, а за време на викендите бројот на

Повеќе

Поплави во Загреб, починал еден член од спасувачките екипи, поплави и во Тузла

Со врнежи од дожд кои донесоа воден талог од 70 литри наврнат дожд на 1 метар

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.