Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Тешка сообраќајка на автопатот Смоквица - Гевгелија

Петок, 24 Април 2020

Денес на автопатот Смоквица - Гевгелија во близина на Мрзенци се случи трагична сообраќајна несреќа со кобен исход во која животот го загубија двајца млади струмичани. Времето на несреќата е евидентирано во 13:20 минути, а учесници во сообраќајката се два мотора, управувани од 22 годишниот Ј.Ј. и 35 годишниот А.Ѓ.

Увид на лице место на несреќата изврши стручна екипа од ОВР Гевгелија и Јавен обвинител од гевгелиското Обвинителство. По наредба на Јавен обвинител телата на починатите се предадени на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје, стои во соопштението од СВР Струмица.

Младите животи кои згаснаа на автопатот Смоквица - Гевгелија се од Добрејци (Ј.Ј) и Раброво (А.Ѓ) Општина Струмица.

Ова е втора по ред тешка сообраќајна несреќа со моторцикл во реонот на надлежност на ОВР Гевгелија во период од две недели. Првата беше тешка сообраќајна несреќа во центарот на Богданци каде се здоби со тешки телесни повреди 57 годишен жител на Богданци.

 

 

Last modified on Петок, 24 Април 2020 - 19:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.