Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

СДСМ Гевгелија најави одговорна кампања

Четврток, 18 Јуни 2020

Најавениот датум 15 јули за изборна верификација на 11-от по ред Парламентарен состав во државата реализиран во актуелнава корона состојба налага и посебни мерки за здравствена безбедност на избирачките одбори и гласачите. Во тој контекс со прес конференција се огласија од Општиинската Организација на СДСМ Гевгелија и го најавија карактерот на кампањата:

- „СДСМ ќе води одговорна кампања како што доликува на една државотворна и зрела партија. Сите наши активности во следниот период ќе бидат исклучително организирани и спроведени, водени од начелото „да се почитуваат мерките на заштита“.

Одговорноста е наша препознатливост. Како што одговорно се однесуваме во епидемијата, како што одговорно се бориме со пандемијата штитејќи го јавното здравје, така одговорно ја водиме кампањата и никако поинаку.

СДСМ е докажана партија, партија со интегритет, партија која умее и работи во интерес на граѓаните, така ќе се однесуваме и во кампањата. Ги откажуваме митинзите, големите собири и сите потенцијално ризични настани. Кампањата ќе ја водиме чесно и одговорно онака како што доликува на зрела партија, партија на која приоритет и се граѓаните, здравјето на граѓаните и државата“, порача од говорницата на СДСМ ОО Гевгелија, кандидатката за пратеник од редовите на СДСМ и коалицијата, за ИЕ 4, Марија Костадинова.

Last modified on Четврток, 18 Јуни 2020 - 15:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.