Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Марија Костадинова - капитални проекти за инфраструктурно поврзани граѓани

Петок, 26 Јуни 2020

Кандидатот за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“ од општина Гевгелија за ИЕ 4, Марија Костадинова продолжи со своите средби со граѓаните. Вчера имаше искрени разговори со гевгеличани при посета на Градскиот пазар. На „Отворениот штанд Можеме“ граѓаните сами пристапуваа и бараа од флаерите, брошурите, интересирајќи се за понудата на СДСМ на овие Вонредни Парламентарни избори 2020. (прилог Фото галерија).

Денеска ги посети градежните терени од регионот кои овозможуваат инфраструктурно поврзување на граѓаните, како што е „Реконструкцијата на мостот на реката Вардар кај местото Удово и целосно е реконструиран патниот правец до Миравци и поврзувањето со автопатот „Пријателство“. Продолжува проектот „Јужен Вардар II“, со кој се создаваат услови за модерно земјоделство и безбедно производство“, истакна Костадинова.

Last modified on Петок, 26 Јуни 2020 - 22:32

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.