Топ Новости
Приведен крадец од Гевгелија - Вторник, 24 Ноември 2020 16:55

Марија Костадинова - капитални проекти за инфраструктурно поврзани граѓани

Петок, 26 Јуни 2020

Кандидатот за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“ од општина Гевгелија за ИЕ 4, Марија Костадинова продолжи со своите средби со граѓаните. Вчера имаше искрени разговори со гевгеличани при посета на Градскиот пазар. На „Отворениот штанд Можеме“ граѓаните сами пристапуваа и бараа од флаерите, брошурите, интересирајќи се за понудата на СДСМ на овие Вонредни Парламентарни избори 2020. (прилог Фото галерија).

Денеска ги посети градежните терени од регионот кои овозможуваат инфраструктурно поврзување на граѓаните, како што е „Реконструкцијата на мостот на реката Вардар кај местото Удово и целосно е реконструиран патниот правец до Миравци и поврзувањето со автопатот „Пријателство“. Продолжува проектот „Јужен Вардар II“, со кој се создаваат услови за модерно земјоделство и безбедно производство“, истакна Костадинова.

Last modified on Петок, 26 Јуни 2020 - 22:32

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.