Марија Костадинова од СДСМ: Не за рудници во нашата земја

Сабота, 27 Јуни 2020

Марија Костадинова кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ4 денеска со експресен одговор по видео изјавите на опозиционите функионери и кандидати, за најновиот проект за обнова на рудниците во Македонија, со јасен став - Не за рудници во нашата земја!

- „СДСМ и коалицијата „Можеме“ се залагаат за економски просперитетна држава, современи европски услови за живот, здрава еколошка средина. Нашите проекти кои ги остваривме до сега зборуваат за нас. Не се од стиропор туку современи инфраструктурни зафати, капитални проекти како системот за наводнување Конска Брана со што сме покажале дека се залагаме за осовременување на земјоделското производство во регионот, во здрава еколошка средина какво што е подрачјето на Гевгелија и Гевгелиска котлина. Тоа значи НЕ ЗА РУДНИЦИ во нашата земја!“ јасно посочи Костадинова во денешното свое обраќање до јавноста.

- „Граѓаните и на 15 јули повторно ќе ја одбијат ОБНОВАТА на рудниците, која е диригирана задкулисна желба на азилантот за обнова на деспотството со кое ја опустошија државата. Обновата на кочничарството на напредокот на државата со ДПМНЕ не ни' треба.
СДСМ направи многу. Станавме членка на НАТО, го очекуваме и членството во Европската Унија. Можеме уште повеќе, МОЖЕМЕ уште подобро“ - апострофираше на крајот од обраќањето Марија Костадинова.

Last modified on Недела, 28 Јуни 2020 - 23:13

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.