Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Марија Костадинова од СДСМ: Не за рудници во нашата земја

Сабота, 27 Јуни 2020

Марија Костадинова кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ4 денеска со експресен одговор по видео изјавите на опозиционите функионери и кандидати, за најновиот проект за обнова на рудниците во Македонија, со јасен став - Не за рудници во нашата земја!

- „СДСМ и коалицијата „Можеме“ се залагаат за економски просперитетна држава, современи европски услови за живот, здрава еколошка средина. Нашите проекти кои ги остваривме до сега зборуваат за нас. Не се од стиропор туку современи инфраструктурни зафати, капитални проекти како системот за наводнување Конска Брана со што сме покажале дека се залагаме за осовременување на земјоделското производство во регионот, во здрава еколошка средина какво што е подрачјето на Гевгелија и Гевгелиска котлина. Тоа значи НЕ ЗА РУДНИЦИ во нашата земја!“ јасно посочи Костадинова во денешното свое обраќање до јавноста.

- „Граѓаните и на 15 јули повторно ќе ја одбијат ОБНОВАТА на рудниците, која е диригирана задкулисна желба на азилантот за обнова на деспотството со кое ја опустошија државата. Обновата на кочничарството на напредокот на државата со ДПМНЕ не ни' треба.
СДСМ направи многу. Станавме членка на НАТО, го очекуваме и членството во Европската Унија. Можеме уште повеќе, МОЖЕМЕ уште подобро“ - апострофираше на крајот од обраќањето Марија Костадинова.

Last modified on Недела, 28 Јуни 2020 - 23:13

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.