Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Прес на СДСМ Гевгелија - Претседателот Видимче со порака до гласачите да изберат напредот

Недела, 12 Јули 2020

На 15 јули треба да гласаме за продолжување на сигурниот пат на напредокот што го носи СДСМ.

Повисоки плати за граѓаните, повисоки пензии, зголемена социјална помош, повраток на ДДВ, субвенции за земјоделците, за прв пат воведена мерката „зелена нафта“ ... се' се тоа мерки кои носеа пари кај граѓаните. И ќе носат пари за граѓаните и понатаму, со новата влада на СДСМ во новиот мандат.

На 15 јули гласајте за СДСМ и сигурност. Не смееме да си дозволиме влада на ВМРО - ДПМНЕ која носи опасност.
Како граѓани Вие ја имате моќта на избор со Вашиот глас.
Определете се за напредок. Определете се за зелена и чиста еколошка Гевгелија, наместо рудници за отровни миења на богатствата од нашите планини.

Вие одлучувате!

Затоа излезете на 15 јули и дадете и' доверба на коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ. Да го изодиме патот на напредокот, кон Европа каде што припаѓаме, кон европски плати и европски стандард за жителите на нашата земја, и за гевгеличани.

Се гледаме после победата, со новите проекти и работа за нивна реализација - изјави во своето деношно обраќање до гласачите претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија, Владислав Видимче.

Last modified on Понеделник, 13 Јули 2020 - 00:02

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија

Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ

Повеќе

Конституиран новиот 10-ти по ред парламентарен состав на РСМ

Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се

Повеќе

Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена

Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.
Денеска,

Повеќе

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.