Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Прекин во електроснабдувањето денес и утре најави ЕВН - КЕЦ Гевгелија

Четврток, 23 Јули 2020

Екипите на ЕВН Македонија денеска најавија прекин во електроснабдувањето од 09 до 13 часот за корисниците од улица „Загребачка“ во Гевгелија.

Исто така, во текот на денешниот ден, прекин ќе има и во селата Башибос, Чалакли, Прстен, Дурутли и Куртамзали, валандовско, во периодот од 08 до 14 часот.

Прекин во електроснабдувањето ќе има и на теренот на опшштина Богданци на подрачјето од Улиците од кафана „Илинден“ со Центарот и од кфана „Илинден“ до Горно село Богданци (овие ознаки се дадени од ЕВН). Работите за изведба на електромрежата ќе траат од 08 до 12:30 часот.

Во текот на утрешниот ден екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите од индустриската зана помеѓу Мрзенци и Негорци, најавено за петок, 24 јули. Имено, во термин од 09:00 до 14:00 часот, без електрично напојување ќе бидат корисниците: „Канет Агро“, „Оксија“, „Ледра“ и „Баламов компани“, додека корисниците од село Мрзенци (освен кај раскрсницата на влезот) и фирмите: „Блажо Ризов“, „Житопром“, сервис „Тефтер“ и БП „Лукоил“ ќе бидат без напојување од 09:00 до 10:30 и од 13:00 до 14:00, заради интервенција на водот.

Интервенциите налагаат прекин на доводот на електрична енергија во системот заради заштита на електро монтерите, а се наменети со цел реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, најавуваат од Корисничкиот Енерго Центр (КЕЦ) Гевгелија.


Last modified on Четврток, 23 Јули 2020 - 11:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

КЗБ: Од прво до трето одделение во училишните клупи, другите пред компјутер дома

На две недели пред почетокот на учебната година, Комисијата за заразни болести

Повеќе

Заев го доби мандатот за состав на Влада од претседателот Пендаровски

Денеска напладне со свечена церемонија во вилата Водно каде е резиденцијата на

Повеќе

Заев обезбедил мнозинство, Пендаровски утре му го доделува мандатот

Шефот на државата Стево Пендаровски утре (четврток 13 август) мандатот за

Повеќе

Првачињата на училиште, останатите он лајн настава од дома

Учениците од септември веројатно ќе останат дома, ова го најави министерот за

Повеќе

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.