Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Тешко повреден 16 годишен возач на мотоцикл од Негорци

Сабота, 25 Јули 2020

Вечерва на 20 минути после почноќ (25.07.2020 во 00.20 часот) на регионалниот пат с.Прдејци-с.Негорци, се случила незгода во која со тешки телесни повреди завршил во гевгелиската болница 16 годишно момче.

Лицето Б.М.(16) од с.Негорци, гевгелиско, управувајќи мотоцикл „Јамаха“ без регистарски ознаки, изгубил контрола над мотоциклот и излетал надвор од патот. По незгодата, возачот Б.М. бил пренесен во ЈЗУ-Oпшта Болница Гевгелија, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.
Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гевгелија.

Ова е втора сообраќајка (излетување од пат на возач на мотоцикл без регистарски ознаки) за само 10 дена на подрачјето на општина Гевгелија. На 13.-7.2020 на регионалниот пат Смоквица-с. Прдејци со тешшки телесни повреди при излетување од патот заврши и 19 годишен возач на „Јамаха“ пд Гевгелија. Нерегистрираните возила упатуваат на еден прекршок, а дали воопшто возачите на мотоцикл имаат дозвола за мотор па се возат по споредни, локални патишта, или се работи за љубопиство, ќе испитаат ПС и јавниот обвинител по што ќе следува соодветна пријава за загрозување на безбедноста во сообраќајот.

 

Last modified on Сабота, 25 Јули 2020 - 16:26

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

КЗБ: Од прво до трето одделение во училишните клупи, другите пред компјутер дома

На две недели пред почетокот на учебната година, Комисијата за заразни болести

Повеќе

Заев го доби мандатот за состав на Влада од претседателот Пендаровски

Денеска напладне со свечена церемонија во вилата Водно каде е резиденцијата на

Повеќе

Заев обезбедил мнозинство, Пендаровски утре му го доделува мандатот

Шефот на државата Стево Пендаровски утре (четврток 13 август) мандатот за

Повеќе

Првачињата на училиште, останатите он лајн настава од дома

Учениците од септември веројатно ќе останат дома, ова го најави министерот за

Повеќе

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.