Воз удрил во автомобил кај с.Давидово

Понеделник, 27 Јули 2020

Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна незгода во која учесници во незгодата се товарен воз и автомобил. Локација на настанот е железничката пруга кај село Давидово, општина Гевгелија.
Во извештајот на МВР стои дека товарен воз кој сообраќал на релација Табановце – Гевгелија, на патен премин за с.Давидово, гевгелиско, удрил во патничко возило „Голф“, управувано од С.Р.(25 годишен) од Гевгелија.

Среќа е што во незгодата нема повредени лица, туку била причинета само материјална штета.
Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Гевгелија.

Како младиот возач пристапил кон преминување на пругата во момент кога возот бил во поминување, е одговор што ќе го даде понатамошната истрага, дали преминот е соодветно обележан, или непочитувањето на сообраќајните ознаки е грешка која можеше да придизвика и поголеми несакани последици.

 

Last modified on Понеделник, 27 Јули 2020 - 18:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.