Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Вторник, 11 Август 2020

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар нешто пред 20 часот било извлечено тело на маж кој се удавил во реката.

Станува збор за жител на Миравци В.Ѓ. на 56 годишна возраст кој при ловење риби во несреќен пад потонал во водите на Вардар.

Во извештајот на МВР стои дека трагичниот настан бил пријавен вчера, на 10.08.2020 во 15.40 часот дека во близина на с.Миравци, гевгелиско, на место викано „Три тополи“, двајца локални рибари В.М.(19) и В.Ѓ.(56), и двајцата од с.Миравци, во моментот додека местеле мрежи за рибарење во водите на Вардар постариот В.Ѓ. паднал во водите на реката и потонал.
Четити часа после несреќниот пад, во 19.15 часот тој бил понајден и извлечен од реката. Од страна на лекар од Итната медицинска помош од Гевгелија била констатирана смрт.
Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од Полициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

 

Last modified on Вторник, 11 Август 2020 - 11:30

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Родителите од Миравци бараат настава со физичко присуство за учениците од VI до

Советот на родители при Општинското основно училиште „Климент Охридски“ од

Повеќе

Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија

Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од

Повеќе

„Викенд без ДДВ“ за корисниците на апликацијата „Мој ДДВ“

Новата мерка „Викенд без ДДВ“ од Четвртиот пакет на економски мерки на Владата

Повеќе

Пресуда: 1,5 години затвор за Груевски, условна за Јанакиевски

Денеска судот изрече пресуда за предметот „Насилство во општина Центар“. На екс

Повеќе

Гордана Јанкулоска спроведена во затворот Идризово

Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска попладнево е

Повеќе

Заев: 470 милиони евра тежок Четвртиот пакет економски мерки наменет за

- „Парите на граѓаните се за граѓаните. Со четвртиот пакет економски мерки,

Повеќе

Филипче: Отварање на границите без ПЦР тестови - се разговара со земјите од

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во

Повеќе

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.