Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Тешко повреден возач на мопед од Гевгелија

Вторник, 08 Септември 2020

Тешки клинички повреди на 78 годишен жител од Гевгелија е епилогот од сообраќајката која вчера претпладне се случила на патот Гевгелија-Негорци.

Од сообраќајниот билтен на МВР за сообраќајката е евидентирано дека се случила вчера, на 07.09.2020 околу 10.00 часот на регионалниот пат Гевгелија-с.Негорци. Учесници во сообраќајната незгода се мопед „Томос“ без регистарски ознаки, управуван од К.М.(78) од Гевгелија и патничко возило „Опел Астра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од К.З.(61) од Гевгелија.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мопедистот К.М. кој по доаѓањето на Брзата помош и укажаната лекарска интервенција веднаш бил упатен на специјалистичи третман во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гевгелија. По конечниот извештај и утврдувањето за причините на несреќата, ќе биде поднесен соодветен поднесок за загрозување на сообраќајната безбедност на патиштата и учесниците во сообраќајот.


Last modified on Вторник, 08 Септември 2020 - 15:30

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Родителите од Миравци бараат настава со физичко присуство за учениците од VI до

Советот на родители при Општинското основно училиште „Климент Охридски“ од

Повеќе

Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија

Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од

Повеќе

„Викенд без ДДВ“ за корисниците на апликацијата „Мој ДДВ“

Новата мерка „Викенд без ДДВ“ од Четвртиот пакет на економски мерки на Владата

Повеќе

Пресуда: 1,5 години затвор за Груевски, условна за Јанакиевски

Денеска судот изрече пресуда за предметот „Насилство во општина Центар“. На екс

Повеќе

Гордана Јанкулоска спроведена во затворот Идризово

Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска попладнево е

Повеќе

Заев: 470 милиони евра тежок Четвртиот пакет економски мерки наменет за

- „Парите на граѓаните се за граѓаните. Со четвртиот пакет економски мерки,

Повеќе

Филипче: Отварање на границите без ПЦР тестови - се разговара со земјите од

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во

Повеќе

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.