Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44

Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија

Вторник, 29 Септември 2020

Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од Гевгелија најавија дека првиот училишен ден за првачињата ќе започне официјално со прием на првачињата во училиштето на 1 октомври годинава.
Четврток неделава возбудата ќе ја проследат околу 200 првооделенци од општината, како во ЦОУ така и во подрачните училишта кои работат во склоп на овие установи.

Годинава поради ковид состојбата во државата и протоколот за влез и однесување во установата, првачињата ќе бидат само распоредени кај наставник кој ќе го води класот, а ќе недостасува вообичаената културно-музичка манифестација со која постарите класови од ученици им посакуваат добредојде на новите првачиња.

Така во ООУ „Крсте Мисирков“ познат е распоредот на прием на првачињата кој ќе се одвива сукцесивно со временски протокол во траење од еден час за запознавање на децата со одговорниот наставник.

Приемот ќе се одржи во училишниот двор или во спортската сала на училиштето во зависност од временските услови според следниот распоред:
I a - Елизабета Караниколова од 8 .00 часот до 9. 00 часот
I б - Славица Митрова од 9.00 часот до 10.00 часот
I в -Ленче Јанева од 10.00 часот до 11.00 часот
I г -Оливера Проева од 11.00 часот до 12.00 часот.

Поради пандемијата со Ковид 19 согласно протоколот за здраствена заштита потребно е на приемот да присутвува само еден родител со дете.
Родителите и децата задолжително треба да носат заштитни маски, да ги почитуваат заштитните мерки и да одржуваат физичко растојание.

Во ООУ„ Владо Кантарџиев “ Гевгелија приемот на првачињата е закажан со почеток во 10 часот, во училишниот двор, на ден 01.10.2020 (четврток).

Им посакуваме среќа на сите овогодишни првоодделенци!

 

Last modified on Вторник, 29 Септември 2020 - 22:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.