Топ Новости
Полицајци добротворци со хумана мисија во Гевгелија
Јун 25 2021

Полицајци добротворци со хумана...

Полската полиција која соработува со македонските безбедносни сили во рамките на мисијата на „Фронтекс“ денеска ги посетија...
Целосно ликвидиран пожарот кај браната Топлик
Јун 24 2021

Целосно ликвидиран пожарот кај...

По синоќешното локализирање на пожарот кај браната Топлик кај Гевгелија, утринава екипите на ТППЕ Гевгелија и Подружницата на...
Локализиран пожарот кај Топлец, Гевгелија
Јун 23 2021

Локализиран пожарот кај Топлец,...

По осум часовна акција на екипите на ТППЕ Гевгелија и ШС „Кожув“ од Гевгелија денеска во 21 часот локализиран е пожарот кај Топлец во...
Во 12 општини во државата нема корона активни случаи
Јун 23 2021

Во 12 општини во државата нема...

Во 12 општини во државата, или 1/3 од 35-те општиини каде Институтот за јавно здравје ја следи состојбата со короната во државата веќе нема...
Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината
Јун 21 2021

Добредојде на летото – денеска е...

Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна денеска, односно утрово во 5 часот и 32 минути, а во исто време...
Тодор и Димитар Узунчеви на ЕХФ ракометната листа на МК селекторот
Јун 18 2021

Тодор и Димитар Узунчеви на ЕХФ...

Активниот ракометар на РК „Партизан“ од Гевгелија, младиот Тодор Узунчев уште еднаш ги истакнува своите квалитети забележани дури и...
Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата
Јун 18 2021

Ден задушница - Гевгеличани ја...

Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од посетители и роднини кои палеа свеќа за спокој на...
Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана
Јун 17 2021

Огнената драма кај Калдрмата, Нов...

Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран по 3 часовна интервенција угаснат и ликвидиран пожарот...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.