Хуманитарен апел за Ѓорги

Сабота, 28 Ноември 2020

Младиот 29 годишен Ѓорге Џонов од Пирава, општина Валандово e фудбалер, спортист, спортски работник.

За него повеќемина наши читатели ни' испратија фотографија со податоци за хуманата мисија кое ја покренаа најблиските со цел да му помогнат во најважната битка во животот, а тоа е справување со болеста и повторно враќање во нормален живот.

За неговото лекување кое треба да го изведе во Турција, тамошните здравствени клиники побаруваат 100.000 евра. Сума која е недостижна за него и неговото семејство, исцрпени со немилата болест во животот на Ѓорги.

Се упатува апел до сите хумани луѓе да овозможат со скормен прилог во рамките на своите можности парична донација за да го подготват овој спортист на најважниот претстоен натпревар во неговиот живот - зачувување на здравјето и животот!

Апелот е креиран пред 20 часа и до сега се јавиле 95 донатори и собрана е сума од 5.430 евра. Уште хумани луѓе треба за да го подготвиме Ѓорги успешно да се избори за своето здравје на претстојниот натпревар. Можеби Вие можете да бидете следниот донатор!?

А1 број за донации по телефон: 143-460

Денарска сметка:

200-0023348140-48

Стопанска Банка А.Д: Скопје

Сметка за девизни дознаки:

IBAN

MK07200003801913052
SWIFT: STOBMK2X

ЛИНК за донирање ТУКА

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""</p>"

Last modified on Сабота, 28 Ноември 2020 - 17:10

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

За 50% поевтинува регистрацијата на возила со странски таблички

Легална регистрација во Македонија со 50 од сто намалени трошоци е новата

Повеќе

Кривична пријава за фалсификаторка на пари

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР – Скопје поднесе

Повеќе

Видео: Стопирани Василичарите во Вевчани

Василичарскиот кaрневал во Вевчани кој поради короната претставува закана по

Повеќе

Нема сурварски огнови

Вака одлучи Општинскиот кризен штаб.
По оптимистичките информации дека мерките

Повеќе

Запрен шверц на лекови на ГП Богородица

Меѓународниот промет на стоки и во време на светска корона пандемија не запре.

Повеќе

За 10 дена санционирани 6.489 возачи

Засилените акциски контроли на сообраќајната полиција низ патиштата во земјава

Повеќе

Најмногу дожд наврна во Гевгелија

Изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа 45 литри воден талог на еден метар

Повеќе

Почина академик Георги Старделов, (1930-2021) роден гевгеличанец

Роден гевгеличанец и поранешен претседател на МАНУ д-р Георги Старделов почина

Повеќе

Министерот Спасовски во посета на ПС Гевгелија

Пo двоиполмесечен тек на градежните работи на објектот на Полициска станица

Повеќе

Приведени танчарки и сопственик во објект во Tетово

Вечерва, недела (10.01.2021 год.) полициски службеници од Одделот за сузбивање

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.