Трагачите ги пронајдоа залутаните двајца гевгеличани на Кожуф

Недела, 06 Декември 2020

Четири часа после алармот на социјалните мрежи за залутаните двајца гевгеличани на Кожуф планина, од семејството се јавуваат: Пронајдени се Владо и Кире. И двајцата се во добра здравствена состојба.

Залутале надвор од патот и се дезориентирале одејќи пеш кон Круша во периодот по паѓањето на мракот во планинските предели на Кожуф.

Алармот за спасување на Владо Дагалев и Кире Арнаудов кои попладнево планинареле на Кожуф го прифатија од Полицијата и ловечките друштва од регионот кои добро го познаваат теренот.

Успешна и брза акција на Полицијата и ловците од Гевгелија и гевгелиско. Благодарност до сите кои ја споделуваа веста за нивната залутаност на Кожуф, за оние кои споделија информации за теренот и за сите кои учествуваа во акцијата упатија членовите на семејството.

 

Last modified on Вторник, 08 Декември 2020 - 18:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

Собранието со 62 „ЗА“ изгласа доверба на Владата

Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за

Повеќе

Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во Грција почуствуван и во Македонија

Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2

Повеќе

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.