Грчки државјанин пронајден мртов во Гевгелија

Четврток, 10 Декември 2020

Во Полициската Станица во Гевгелија, вчера, среда 9 декември, во утринските часови (поточно во 08:45 часот според евидентираното во полицискиот дневник) било пријавено дека во апартман во градот бил пронајден починат 46-годишен грчки државјанин со иницијали S.A.

Починатиот бил на привремен престој во Гевгелија. Веднаш била повиката екипа на Итна медицинска помош од Општа Болница Гевгелија. По извршениот преглед од страна на доктор од ИМП била констатирана смрт, без траги на насилство.

Екипата на одделението за внатрешни работи во Гевгелија извршиле увид во местото на настанот, по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Во Гевгелија често престојуваат и цели семејства од соседна Грција, некои деловно ангажирани, а некои овде ги поминуваат пензионерските денови трошејќи ги европските пензии со прифатливите цени од македонската пазарна понуда. Сепак, и кога го избираат местото најпогодно за живот и финансиско опстојување, луѓето своите болести и смртта ги носат каде и да се со себе.Last modified on Четврток, 10 Декември 2020 - 22:59

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Комисијата за заразни болести со предлoг полициски час од 22 до 5 часот наутро

По предлог на Комисијата за заразни болести, министерот за здравство Венко

Повеќе

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.