Приведен 18-годишник од Гевгелија

Четврток, 31 Декември 2020

Осумнаесет годишниот Ѓ.Х. од Гевгелија е приведен и задржан на распит во ОВР-Полициската Станица во Гевгелија.
Вчера, 30.12.2020 во 14:30 часот во ПС Гевгелија за него е поднесена пријава од 40-годишен маж од с.Градско. Тој го теретел во пријавата полнолетниот гевгеличанец Ѓ.Х. дека ноќта помеѓу 23 и 24 декември 2020 година, во Гевгелија, извршил обљуба врз неговата ќерка.

За настанот бил известен Јавен обвинител. Ѓ.Х. бил приведен и задржан за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во соопштението од МВР.Last modified on Петок, 01 Јануари 2021 - 18:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Со Закон казината и обложувалниците подалеку од училиштата

Со измени на Законот за игри на среќа објектите од овој сектор, казина,

Повеќе

Гевгелија вечерва со висока загаденост на воздухот

Гевгелија вечерва на апликацијата „Мој воздух“ осамна на листата на градови во

Повеќе

Кај Прдејци утрово спречен шверц на мигранти

Денеска, во полноќните часови, поточно 01:00 часот после полноќ полицијта

Повеќе

Донација од НОЕЛ за Болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена -

Повеќе

Горивата поевтинуваат за 2 денари, од ноќеска на полноќ

Вонредна седница на Регултароната комисија за енергетика, во која бензините од

Повеќе

Почина Бранка Станковска - доајенот на македонското спикерство

Попладнево, во Скопје почина првиот глас на Радиотелевизија „Скопје“,

Повеќе

Воспитувачки во Белград малтретирале 2-3 годишни дечиња

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување.
Во

Повеќе

Собранието со 62 гласа „ЗА“ го донесе Законот за попис

Собранието денeска со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе

Повеќе

Џо Бајден ја превзеде функцијата претседател на САД

Со свечена церемонија на која не присуствуваше претходникот Трамп, денеска

Повеќе

Од јануари пензиите повисоки за 185 денари

Усогласувањето на пензиите со трошоците за живот донесе покачување на пензиите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.