Полноќен карамбол на 22 годишник од Негорци

Понеделник, 08 Февруари 2021

Синоќа, на 10 минути пред полноќ, на локалниот пат кај Прдејци, се случила сообраќајна несреќа во која возачот претрпел тешки телесни повреди.

Во извештајот на Полициска станица Гевгелија е заведено дека неделата, на 07.02.2021 во 23:50 часот на регионалниот пат с.Прдејци-с.Смоквица, К.А.(22) од с.Негорци, гевгелиско, управувајќи патничко моторно возило “Голф 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, излетал од патот.
По незгодата, К.А. бил пренесен во ЈЗУ „Општа Болница“-Гевгелија, заради пружање на неопходна медицинска помош. Овде лекарскиот тим констатирал дека возачот се стекнал со тешки телесни повреди при несреќата на патот.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител од Гевгелиското Јавно обвинителство и екипа од Полициска станица Гевгелија..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

Пет километарска колона возила кон ГП Богородица

Новиот режим на гранично работење што го најави грчкиот министер за цивилна

Повеќе

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.