Гевгеличанец пронајден мртов во својот дом

Среда, 10 Февруари 2021

Вчера, во попладневните часови пронајдено е безживотното тело на гевгеличанец во неговиот дом.
За овој настан известува МВР во својот билтен каде е наведено следново:

На 09.02.2021 (вторник) во 16:15 часот во ОВР Гевгелија, од страна на медицинско лице од Итната медицинска помош од Општа Болница Гевгелија било пријавено дека бил пронајден починат В.В.(58), во сопствениот дом кој се наоѓал на ул.„Димитар Влахов“ во Гевгелија.
На местото на настанот бил извршен увид од екипа на полициска екипа од ОВР Гевгелија и јавен обвинител. Телото на починатиот по наредба на Јавен обвинител било предадено на обдукција.

За причините на смртта сега нема индиции. Истото треба да биде утврдено од обдукцијата..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

Пет километарска колона возила кон ГП Богородица

Новиот режим на гранично работење што го најави грчкиот министер за цивилна

Повеќе

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.