Меморијален турнир за Бранко Николиќ
Јун 16 2021

Меморијален турнир за Бранко...

Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на с.Николич, општина Дојран, неговите другари и сограѓани се...
Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21
Јун 15 2021

Првенци полуматуранти од ООУ...

Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на генерацијата деветоодделенци-полуматуранти за учебната...
Од полноќ нема полициски час
Јун 15 2021

Од полноќ нема полициски час

Целосно укинување на полицискиот час настапува на полноќ, денеска од 00:00 часот. Владата и официјално одлучи да го укине полицискиот час...
Бесплатна патарина за српските туристи низ автопатот „Пријателство“
Јун 15 2021

Бесплатна патарина за српските...

Од денеска на полноќ по целата должина на Автопатот „Пријателство“ српските туристи ќе патуваат со бесплатно низ нашата земја....
Укинување на полицискиот час, враќање на свадбите - предлог на КЗЗ
Јун 14 2021

Укинување на полицискиот час,...

Министерството за здравство информира дека ова утро на состанок на Комисијата за заразни болести е донесена одлука за олеснување на...
Верче - вториот донор на срце „ја вработи“ својата мајка
Јун 12 2021

Верче - вториот донор на срце „ја...

Хуманоста за донираното срце на починатата девојка Верица Белчовска го сврте вниманието на сите во државата за несебичнит гест на...
OJO: Притворен маж на 30 дена заради изнуда во Богданци
Јун 12 2021

OJO: Притворен маж на 30 дена заради...

Маж од с.Прждево, Демир Капија добил кривична пријава за акт кој го сторил во четвртокот на 10.06.2021 во Богданци, а Основното јавно...
Дојран доби сопствено амбулантно возило
Јун 11 2021

Дојран доби сопствено амбулантно...

Со донација од фирмата „Руски транс“фирма од Германија, во сопственост на македонец, општина Дојран се стекна со сопствено возило за...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.