Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

Среда, 03 Март 2021

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели кој вртоглаво се шири низ социјалните мрежи.

Веселина Поп Гонова од Стојаково - Гевгелија, е мајка на 4 годишната Ангела. Таа имаше двонеделна тешка клиничка слика како резултат на компликација од Covid19, поради што деновиве е хоспитализирана во приватната клиника „Жан Митрев“.
За нејзиниот болнички третман потребни се 12.000 евра. Нејзината блиска фамилија не е во можност да ги покрие сите средства за потребниот третман.
Затоа Ве замолуваме доколку сте во можност, да помогнеме со донирање на:
Веселина Поп Гонова (задолжително пополнете сами преку мобилно банкарство)

Трансакциска сметка: 500-600020142435
Депонент: Стопанска Банка а.д. Битола
Адреса на налогопримач: „ Гоце Делчев“ бб (задолжително пополнете сами преку мобилно банкарство)

Од дното на срцето, Ви благодариме! порачуваат благодарните луѓе од семејството.

Веселинка е вработена во Општа Болница Гевгелија како лаборант. Во сите одделенија на Болницата денеска се излепени податоци за хуманитарниот апел за помош при собирање неопходни финансиски средства за лекување на Весна, као што ја ословуваат колешките и колегите.

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! НАСКОРО ќе бидат отворени и телефонски броеви за донација. Се обраќаме до сите...

Posted by Zorica Arlamova on Вторник, 02 март 2021
Донаторски прилогза лекувањето на Веселинка додели и Гевгелиското Архиерејско намесништво .

Да бидеме верници не само по име, туку и по дела, бидејќи по делата и секако по љубовта ќе нѐ познаат дека сме Христови. (Јован 13,35).

Posted by Гевгелиско Архиерејско Намесништво on Среда, 03 март 2021
Last modified on Среда, 03 Март 2021 - 15:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Сара, Андреј и Љупчо прваци по биологија во Општината, 2 и 3 место на државно

Седмо одделенецот Андреј Димов од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија неделава на

Повеќе

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.