Потрага по исчезнатиот Илија Минов

Вторник, 30 Март 2021

Гевгеличанецот ИЛИЈА МИНОВ, (59 годишен) роден 09.01.1962 година од вчера, во 12:30 часот, од страна на семејството е пријавен за исчезнат во МВР-ОВР Гевгелија.
Последен пат е виден во 07:30 часот на 29.03.2021 (понеделник).
Облечен е во зелена јакна, плави фармерки, црни кондури, шалче кафеаво со црни риги.
Сопруг и татко на малолетна ќерка.

Се молат сите граѓани кои имаат некоја информација, го виделе во овој критичен период додека се трага по него, да јават на телефон192, службениот број на ОВР Гевгелија.

Од гевгелиската полиција потврдуваат дека во текот на вчерашниот ден пронајдено е возилото, автомобил на исчезнатиот Илија празен, на мостот на реката Вардар.

Во текот на утрешниот ден, среда 31.03.2021 семејството и роднините на Илија Минов организираат масовна потрага.
Сите добронамерни луѓе, кои сакаат да бидат дел од оваа потрага можат да се приклучат на зборното место пред ОВР Гевгелија, во 09:00 часот претпладне.

Илија Минов е долгогодишен вработен во УЈП Гевгелија како инспектор, тој е долгогодишен член на Ансамблот „Распеани Гевгеличани“, учесник на организирани планинарски акции, грижлив сопруг и сакан татко.
Да помогнеме за негово пронаоѓање. За нашиот сограѓанин Илија!

ИСЧЕЗНАТ ❗ Илија Минов Роден 09.1.1962. Последен пат е виден во 7:30ч на 29.3.2021. Облечен е во зелена јакна, плави...

Posted by Тања Јовановска Каркалашева on Tuesday, March 30, 2021
Last modified on Вторник, 30 Март 2021 - 17:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Сара, Андреј и Љупчо прваци по биологија во Општината, 2 и 3 место на државно

Седмо одделенецот Андреј Димов од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија неделава на

Повеќе

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.