Д-р Окова: Вакцинирани 867 граѓани во Општа Болница Гевгелија
Мај 08 2021

Д-р Окова: Вакцинирани 867 граѓани во...

Вакцинацијата против ковид-19 која се одвива во вакциналниот пункт во Општа Болница Гевгелија, од почетокот на имунизацијата во...
7 Мај - Цвеќе за Денот на полицијата во Гевгелија
Мај 07 2021

7 Мај - Цвеќе за Денот на полицијата...

Со полагање на цвеќе на спомен бистата на Ѓорге Стамов, во дворот на установата, денеска припадниците на ОВР Гевгелија како и во повеќе...
Приведен дилер на дрога од Гевгелија
Мај 06 2021

Приведен дилер на дрога од...

Денеска (06.05.2021) во 13.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода З.Ч.(34) од Гевгелија. При претрес...
Д-р Окова: Од утре продолжува вакцинацијата против ковид во Општа Болница Гевгелија
Мај 04 2021

Д-р Окова: Од утре продолжува...

Процесот на имунизација на граѓаните од вирусот Sars-Cov-2 (коронавирус) продолжува од утре во просториите на Општа Боница Гевгелија....
Продлжува трендот на оздравување од ковид-19 во регионот на ЦЈЗ Гевгелија
Мај 04 2021

Продлжува трендот на оздравување...

Втор ден како продолжува трендот на оздравени пациенти од ковид-19, а „нула“ нови случаи на заразени и „нула“ починати во регионот на...
Започна усписот на првачињата
Мај 04 2021

Започна усписот на првачињата

Официјалниот старт на упис на новата генерација првоодделенци во учебната 2021/2022 година започнува денеска на 4 мај и ќе трае до крајот на...
Конечно добра вест: 13 оздравени, „0“ нови случаи на корона во регионот на ЦЈЗ Гевгелија
Мај 03 2021

Конечно добра вест: 13 оздравени,...

Конечно добра вест од дневниот корона извештај на ИЈЗ за 24 часовниот пресек на состојбата со коронавирусот во државата.За регионот на...
Втор ден од Мај со две нови ковид жртви на југот
Мај 02 2021

Втор ден од Мај со две нови ковид...

Вториот ден од мај како и првиот носи две нови ковид жртви во регионот на ЦЈЗ Гевгелија. Денеска ИЈЗ известува за смртта на 72 годишен...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.