Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран
Сеп 28 2022

Признание за животно дело за газда...

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за економија на РСМ во име на туристичко-угостителскиот сектор...
Kривична пријава за жител од општина Гевгелија
Сеп 27 2022

Kривична пријава за жител од...

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село Моин, гевгелиско. Делото за кое го терети гевгелиската...
Се подготвува комунална ценовна бомба
Сеп 26 2022

Се подготвува комунална ценовна...

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел одлука за покачување на три комунални услуги: цената на водата...
Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија
Сеп 24 2022

Недела - прекин на електричната...

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на повеќе локации во...
Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица
Сеп 24 2022

Пронајдена марихуана и муниција во...

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните домови пронашла марихуана и муниција, информира МВР. На...
Музеј Гевгелија со отворени денови за посета
Сеп 23 2022

Музеј Гевгелија со отворени денови...

Во рамките на манифестацијата "Европски денови на културното наследство" на која и' се приклучија со свои изведби и националните музеи...
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани
Сеп 22 2022

Две Кривични пријави за 2-ца...

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца гевгеличани кои ги сомничи за тешко кривично дело, за кое...
МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец
Сеп 21 2022

МВР: Два случаи на насилство во...

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на клучката Марвинци и пукање со огнено оружје кон жител на...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.