Топ Новости

Комарците помилувани на неодредено време

  • Понеделник, Јун 18 2018

 

Закажаното авионско прскање против комарци кое требаше да се изврши вчера во утринските часови е одложено поради лошите временски услови и обилни врнежи, исвестуваат од Југоисточен плански регион.

Од Југоисточниот плански регион информираат дека авионското прскање ќе се изврши во текот на следната недела, за што јавноста дополнително ќе биде известена.

Прскањето против комарци го организира Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, во соработка со девет општини од регионот, во кој спаѓа и општина Гевгелија.

Освен ова прскање, треба да следува и второ на целата територија на Југоисточниот плански регион.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“

Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската

Повеќе

Опозицијата во Унгарија бара Груевски да биде екстрадиран во Македонија

Унгарските опозициски партии ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо

Повеќе

Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река

Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој

Повеќе

МВР со постапка за меѓународна потерница за Груевски

Попладнево, Министерството за внатрешни работи започна постапка за распишување

Повеќе

Груевски се јави

Жив и здрав е и во Будимпешта е

Повеќе

Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци

Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за

Повеќе

Распишана потерница по Груевски

По барање на Кривичниот суд, денес МВР во 16:30 распиша потерница по екс

Повеќе

Една година локална власт во Гевгелија

Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во

Повеќе

Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“

Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во

Повеќе

Париз ја собра светската елита

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.