Топ Новости

Гевгелија остана без вода

  • Недела, Јул 15 2018

 

По најавеното приклучување на новиот цевковод ф-450мм со постојната водоводна мрежа во градот Гевгелија и најавениот прекин на водоснабдувањето од пет ипол часа, ЈПКД „Комуналец“ и изведувачот продолжуваат со работите на терен.

Денеска после 8 ипол часа работа, се' уште водата не е пуштена во системот за водоснабдување. Поради тоа од Комуналец денеска известуваат дека ќе вршат интервентно водоснабдување со цистерни.

Цистерни од Противпожарната единица ќе снабдува мобилно во реонот на урбан блок 7 и тоа на улиците Никола Карев, Серменинска, Булевар Гевгелија, па се до Караорман.

Цистерни од ЈПКД Комуналец ќе има и на пунктовите пред Стара касарна, паркингот пред Стопанска банка и паркингот кај Спортската сала 26 Април.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

24 часовна полициска заштита за осумтемина пратеници

Од МВР велат дека пратениците не побарале заштита, туку полицијата одлучила тоа

Повеќе

Премиерот на „Валандовска ракијада 2018“

Премиерот Зоран Заев заедно со лозарите од регионот со манифестацијата го

Повеќе

Заев: Задено напишавме историја

Премиерот Заев на прес-конференција по изгласувањето на постапката за уставни

Повеќе

Собранието донесе одлука за уставни измени со 80 гласови

Доцна вечерва две третини од пратениците ги поддржаа уставните измени и со тоа

Повеќе

Гевгелија и Богданци викендов без струја

Десет часовен дводневен прекин заради неопходни интервенции најавуваат од ЕВН

Повеќе

Метју Палмер во понеделник доаѓа во Македонија

Функционер на САД во дипломатска мисија пред македонското исполнување на

Повеќе

Пресудата за Груевски стаса до Кривичен

Казната затвор од 2 години потврдена од Апелација денеска пристигна во Кривичен

Повеќе

Гевгелија и околината без електрично напојување

ЕВН - КЕЦ Гевгелија за петок 19 октомври најавува нов прекин на електично

Повеќе

ПДС на САД до Мицковски: Разочарани сме од ВМРО-ДПМНЕ

Вес Мичел, Помошник државен секретар за Европа и Евроазија при Стејт

Повеќе

Ноќеска во тунелот Демир Капија-Смоквица ќе се вози по една лента

Во терминот од 23 до 00 часот ќе се вози по една сообраќајна лента, јавува

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.