ЕВН најавува 8 часовен прекин на струја во Гевгелија

Четврток, 20 Септември 2018

Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на електрична енергија ЕВН - КЕЦ Гевгелија најавува прекин во снабдувањето со електрична енергија за корисниците од Гевгелија и околните населени места

 

 

 Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на електрична енергија ЕВН - КЕЦ Гевгелија најавува прекин во снабдувањето со електрична енергија за корисниците од Гевгелија и околните населени места. 

Прекинот ќе биде поради работа над 110 киловолтниот далновод и за тоа е предвидено целото осумчасовно работно време на сручната екипа на ЕВН во текот на утрешниот ден. 

Во наведениот период без електрична енергија ќе бидат корисниците во селата Серменин, Конско, Ума, Смрдлива вода и Ски центар Кожуф, кaзино „Фламинго“, фабриката „Контихидропласт“ и објектите околу Комунален сервис до Шумското, во индустриската зона, потоа, селата Ново Коско и Моин и дел од индустриските корисници на излезот од Гевгелија, кон село Моин (Фарма Моин, „Житко“, „Јоријан“ и други). 

Од Корисничко Енергетскиот Центар Гевгелија најавуваат дека обемот на работа наложува преќин на електроснабдувањето и во текот на саботата 22 септември. За местата, реоните и корисниците кои ќе останат надвор од електроенергетескиот систем поради работа на 110 киловолтниот далновод и во саботата, ЕВН КЕЦ Гевгелија ќе достави дополнително соопштение и објава на стопанските корисници кои ќе треба да го прилагодат или одложат производниот процес согласно енергетските прекини. 

 

Last modified on Четврток, 20 Септември 2018 - 15:12

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

Заев ги најави критериумите за „Метлата“

Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.