Асфалт за регионалниот пат Прдејци - Смоквица

Понеделник, 01 Октомври 2018

ЈП Македонски патишта оваа недела, во четврток започнува со асфалтирање на регионалната патна делница Прдејци - Смоквица

 

 

 

Во четврток на 4 октомври Јаното Претпријатие Македонија пат - подружница Велес најави асфалтирање на регионалниот пат Р-1102 на потегот од село Смоквица до село Прдејци во период од 9 до 17 часот.

Во периодот на асфалтирањето сообраќајот ќе се одвива по автопатот А1 Смоквица-Гевгелија во двата правцa.

На местото на изведување на работите ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Асфалтирањето на оваа делница беше дамнешна желба на жителите од двете населени места кои патот го користат за локален сообраќај и пристап до своите земјоделски имоти за секојдневна работа.

 

Last modified on Понеделник, 01 Октомври 2018 - 21:07

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен

Повеќе

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.