Индустриската зона во Гевгелија утре без струја

Четврток, 25 Октомври 2018

ЕВН најави едночасовен прекин на електрична енергија за утре 26 октомври во терминот од 08 до 09 часот

 

 

ЕВН најави едночасовен прекин на електрична енергија за утре 26 октомври во терминот од 08 до 09 часот.

Прекинот ќе биде поради неопходни работи за реконструкција и модернизирање на дистрибутивната мрежа, особено трафостаниците кои ја напојуваат индустриската зона и околните улици од овој реон.

Поради тоа освен улица „Индустриска“ и таму лоцираните производни комплекси, утре во овој термин без струја че бидат и домаќинствата и корисниците долж улиците „Гоце Делчев“, „Белградска“ и „Горги Стамков“, како корисниците на електрично напојување од Трафостаницата кај Детска градинка - Гевгелија.

За производните фирми, најавата значи стопирање на производниот процес за да се анулираат загубите и непожелните дефекти при работењето, а се однесуват за конфекцијата „Ноел“, оранжериите „Грин ар“, „САС купром“ и маркетор „Алди М“ кои се напојуваат со електрична енергија од Трафостаницата „Вбет“.

Last modified on Четврток, 25 Октомври 2018 - 18:45

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен

Повеќе

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.