Гевгелија во недела 10 часа без струја

Сабота, 03 Ноември 2018

Нов работен викенд за екипите на ЕВН кои ќе ги остават потрошувачите во Гевгелија без струја, во недела 4 ноември, во периодот од 7 до 17 часот 

 

 

Нов работен викенд за екипите на ЕВН кои ќе ги остават потрошувачите во Гевгелија без струја, во недела 4 ноември.
Тимот за односи со јавоста од ЕВН ги известуваат корисниците на електрична енергија дека утре, во периодот од 7 до 17 часот, без напојување со електрична енергија, заради итни интервенции на високонапонските водови ќе бидат корисниците од село Мрзенци, Оранжерии Прдејци, фирмите „Технопродукт“, „Житопром“, сервис „Тефтер“, „Оксија“, „Ледра“, „Империјал табако“, „Меркјури“, „Мателени“, „Еуроинг“, хотел „Нар“ и други .

Исто така, без струја ќе бидат дел од индустриските корисници во Гевгелија кои се напојуваат од ДВ 10КВ Паскалин („Паскалин“, „Ригоимпекс“, „Интербетон“ сепарација, „Вори“, пекара „Бекарт“, „Мансард“, „Мотел Вардар“, Бензинска пумпа на „Макпетрол“, на стариот пат, бензинската пумпа „Шимов“ на влезот во Гевгелија и други.

Без струја на 4 ноември ќе бидат и корисниците од централниот дел на Гевгелија, од булевар Гевгелија до ул.„Маршал Тито“, (вклучително фирмите „Конти хидропласт“, хотел „Аполонија“, центарот на Гевгелија и др.)

Потоа, корисниците од индустрискиот дел на Гевгелија, од Булевар Гевгелија до фабриката „Зора“, конфекцијата „Ноел“,. „7ми Ноември“, „Соми“ и др.), хотел-казиното „Фламинго“ и граничниот премин, Бензинска пумпа на „Макпетрол“ на границата и Фитотерминалот.

Десетчасовниот застој во електроснабдувањет може да предизвика кракотрајни преќини на струја и во други реони од градот доколку премостувањето на доводот на струја го налага тоа во процесот на работење на стручните екипи на ЕВН.

 

Last modified on Сабота, 03 Ноември 2018 - 13:46

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен

Повеќе

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.