Новогодишна честитка на градоначалникот на општина Гевгелија

Понеделник, 31 Декември 2018

ВИДЕО: Успешна и просперитетна, среќна нова 2019-та година (Поцков)

 

 

Во пресрет на Новогодишните и Божикните празници, градоначалникот на општина Гевгелија Сашо Поцков, ја упати следната честитка до граѓаните:

Почитувани сограѓани, драги гевгеличани,

2018 година беше година на тешки одлуки, година на решавање битни прашања за иднината и година на подготовки. Трнлив и тежок е патот до успехот, но силно сме уверени дека вака мора да биде-за доброто на нашата земја, нашиот град и идните генерации.

Во 2018-та поставивме добри темели и врз нив заеднички ќе ја градиме визијата за Република Македонија како членка на НАТО и Европската Унија и за европска, модерна и зелена Гевгелија.
Пред нас се многу предизвици, но со чесна и посветена работа, секогаш отворено и транспарентно заеднички ќе ги надминуваме предизвиците и ќе ги решаваме проблемите.
Гевгелија ја трасира својата визија за одржлив економски и еколошки развој. Наша обврска е таа визија да ја оствариме.

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници сакам да ви ја честитам Новата 2019та година и Христовото раѓање-Божиќ.

Нека новата година биде исполнета со мир и хармонија, добро здравје и успеси на сите полиња. Нека оваа нова година биде и нова надеж за секој еден од нас.
Нека овој нов почеток означи и наш личен нов почеток и нов начин на живот во кој доблестите ќе бидат наши главни карактеристики.

Ви посакувам претстојните празнични денови да ги поминете во пријатна атмосфера, исполнети со радост и топлина.

Ви посакувам успешна и просперитетна, среќна нова 2019-та година.

Last modified on Понеделник, 31 Декември 2018 - 16:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од Стојаково до Пекинг со ново македонско-грчко пријателство

Дека патувањата зближуваат докажува и последната информација која ја добиваме

Повеќе

Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде

Повеќе

Од ноќеска поевтинуваат горивата

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на

Повеќе

Поставување на нови успорувачи низ улиците во Гевгелија

Работна екипа на фирмата „Ве груп“ од Радовиш денешниот неделен ден е на терен

Повеќе

Зголемен прометот на ГП Богородица, полицијата дели вода на патниците

Годишноодморските смени кои се изведуваат секој десетти ден во месецот и викенд

Повеќе

Од викендов издавање дозволи за риболов на Дојранско езеро

Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати

Повеќе

Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид

По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од

Повеќе

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на

Повеќе

Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со

Повеќе

Асфалтирање на улични краци во Миравци и Давидово

Улицата „Климент Охридски“ во Миравци од вчера е во работна атмосфера. Се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.