Новогодишна честитка на градоначалникот на општина Гевгелија

  • Понеделник, Дек 31 2018

 

 

Во пресрет на Новогодишните и Божикните празници, градоначалникот на општина Гевгелија Сашо Поцков, ја упати следната честитка до граѓаните:

Почитувани сограѓани, драги гевгеличани,

2018 година беше година на тешки одлуки, година на решавање битни прашања за иднината и година на подготовки. Трнлив и тежок е патот до успехот, но силно сме уверени дека вака мора да биде-за доброто на нашата земја, нашиот град и идните генерации.

Во 2018-та поставивме добри темели и врз нив заеднички ќе ја градиме визијата за Република Македонија како членка на НАТО и Европската Унија и за европска, модерна и зелена Гевгелија.
Пред нас се многу предизвици, но со чесна и посветена работа, секогаш отворено и транспарентно заеднички ќе ги надминуваме предизвиците и ќе ги решаваме проблемите.
Гевгелија ја трасира својата визија за одржлив економски и еколошки развој. Наша обврска е таа визија да ја оствариме.

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници сакам да ви ја честитам Новата 2019та година и Христовото раѓање-Божиќ.

Нека новата година биде исполнета со мир и хармонија, добро здравје и успеси на сите полиња. Нека оваа нова година биде и нова надеж за секој еден од нас.
Нека овој нов почеток означи и наш личен нов почеток и нов начин на живот во кој доблестите ќе бидат наши главни карактеристики.

Ви посакувам претстојните празнични денови да ги поминете во пријатна атмосфера, исполнети со радост и топлина.

Ви посакувам успешна и просперитетна, среќна нова 2019-та година.

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Министерот Спасовски и вицепремиерот Османи во Гевгелија

Спасовски: Полицијата успешно се справува со илегалните миграции и

Повеќе

Патот Гевгелија-Негорци пред завршница

Во тек е гребање на последниот километар од стариот асфалт до центарот на

Повеќе

Sky хотел и казино бара работници

Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште

Повеќе

Велин Стојменов - нов претседател на Здружението на пензионери за Гевгелија

На вчерашното изборно Собрание на општинското Здружение на пензионери за

Повеќе

Прес на ЛДП Гевгелија

ВИДЕО: Итна измена на законите за финансирање на општините! (Ручкоманов)

Повеќе

Пендаровски на Трибина со младите од Гевгелија: „Придобивки - НАТО и ЕУ“

„Мојот став е влез во ЕУ и НАТО е преку институциите во државата со

Повеќе

Денеска е пролетна рамноденица

Рамноденица — деноноќието кога должината на денот и ноќта се исти. Денеска

Повеќе

Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март,

Повеќе

Интегриран план за локален развој на општина Богданци до 2022

Во тек е 10 дневна јавна расправа за локалниот развој на Богданци 

Повеќе

Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“

Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.