Првото новороденче во гевгелиската болница во 2019

Четврток, 03 Јануари 2019

Утринава во 9:30 часот се роди првото новороденче во Гинеколошкото одделение на Општата Болница во Гевгелија

 

 

Утринава во 9:30 часот се роди првото новороденче во Гинеколошкото одделение на Општата Болница во Гевгелија.

Среќната мајка Гордана Диванисова од Богданци роди здраво машко дете, со тежина од 3.150 грама и должина од 51 сантиметар.

Гордана утрово била примена на одделението во 8:30 часот, а пороѓајот бил спонтан. Ова е четврто родено дете на првата среќна родилка во 2019, во гевгелиската болница.

Машко новороденче е згрижено од страна на стручниот тим дежурни сестри во неонатолошкото одделение во Гевгелија.
Среќната мајка и новороденчето се очекува да ги посети градоначалникот на општина Богданци и да го дарува новиот жител на општината со парична помош одвоена од локалниот буџет на општината.

 

Last modified on Четврток, 03 Јануари 2019 - 14:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почнува втората фаза од системот за наводнување Јужна долина на Вардар

Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната

Повеќе

Владата ќе добие пет нови министри

Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги

Повеќе

Нов асфалт и проширување на регионалниот пат Гевгелија-Богданци-Фурка

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска го најави почетокот на

Повеќе

Валандовски средношколци Елена и Борис во финале на Genius Olympiad во Њујорк

Елена Гребенакова и Борис Китановиќ, ученици во втора година гимназија при СОУ

Повеќе

Одбележување на Светскиот ден на бегалците во Гевгелија

Со штанд на УНХЦР на градскиот плоштад во Гевгелија од 08 до 20 часот денеска

Повеќе

Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“

Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое

Повеќе

„Ден на проширување“ тема на Европскиот комитет за региони

Денеска и утре во Брисел се одржува дводневниот 16-ти по ред Заеднички

Повеќе

Сезонска работа во Грција - примамливи плати за работа на море

Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од

Повеќе

Бесплатен одмор за работниците со ниски примања

Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во

Повеќе

Водата во Дојранското езеро безбедна за капење

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.