Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

Вторник, 19 Март 2019

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март, задутре 21 и во петок 22 март

 

 

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март, задутре четврток 21 март и петок 22 март за области и реони во општина Богданци и населените места.

Прекините ќе бидат повремени, со времетраење од 2 часа, пред се поради работа на екипите на ЕВН за осовременување на постојната електродистрибутивна мрежа. Целокупното времетраење на тридневно најавениот прекин, ако не настанат проблеми во изведбата на работите, треба да траа вкупно 14 часови.

Редоследот на исклучувања од елекротдистрибутивната мрежа кон потрошувачите е следен:

20.03.2019 година
- од 09.20 до 11.20 часот дел од Заобиколен пат Богданци од приклучок со Регионален пат до Мост на Луда Мара на Локален пат Богданци – Стојаково и ул. „Трнката“;
- од 11.20 до 13.20 часот влезот на ул. „Маршал Тито“ до Чавдарова Чешма, дел од ул. „Крушевска“, ул. „Изворски“, ул. „Петар Мусев“, ул. „Кирил Петрушев“ и дел од ул. „Бранд Петрушев“.
- од 13.20 до 15.20 часот село Стојаково и м.в Барта и Црквица во Богданци.

21.03.2019 година
-од 09.20 до 11.20 часот реонот на место викано „Дубрава“ во Богданци;
- од 11.20 до 13.20 часот дел од Центарот на Богданци и улиците „Првомајска“, „Пролетерска“, „Дојранска“, „Осоговски“ и „Братство и единство“;
- од 13.20 до 15.20 часот Рибник „Елита“.

22.03.2019 година
- од 09.30 до 11.30 часот од „Комерцијална Банка“ до „Драги Ком“, дел од ул. „Крушевска“ од ООУ „Петар Мусев“ до Спортска Сала „МЛАЗ“, дел од улиците „Бранд Петрушев“, „Никола Карев“, „Коста Поп Ристов“ и улица „Атанас Бојков“.

Известувањето е за потребите на индивидуалните и колективни потрошувачи и правни субјекти да ги планираат своите дејности во закажаниот термин и да го прилагодат процесот на работа и индивидуални активности, во периодот на недостаток на електрична енергија за потрошувачите од посочените реони.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од Стојаково до Пекинг со ново македонско-грчко пријателство

Дека патувањата зближуваат докажува и последната информација која ја добиваме

Повеќе

Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде

Повеќе

Од ноќеска поевтинуваат горивата

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на

Повеќе

Поставување на нови успорувачи низ улиците во Гевгелија

Работна екипа на фирмата „Ве груп“ од Радовиш денешниот неделен ден е на терен

Повеќе

Зголемен прометот на ГП Богородица, полицијата дели вода на патниците

Годишноодморските смени кои се изведуваат секој десетти ден во месецот и викенд

Повеќе

Од викендов издавање дозволи за риболов на Дојранско езеро

Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати

Повеќе

Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид

По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од

Повеќе

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на

Повеќе

Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со

Повеќе

Асфалтирање на улични краци во Миравци и Давидово

Улицата „Климент Охридски“ во Миравци од вчера е во работна атмосфера. Се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.