Топ Новости

Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

  • Вторник, Мар 19 2019

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март, задутре 21 и во петок 22 март

 

 

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март, задутре четврток 21 март и петок 22 март за области и реони во општина Богданци и населените места.

Прекините ќе бидат повремени, со времетраење од 2 часа, пред се поради работа на екипите на ЕВН за осовременување на постојната електродистрибутивна мрежа. Целокупното времетраење на тридневно најавениот прекин, ако не настанат проблеми во изведбата на работите, треба да траа вкупно 14 часови.

Редоследот на исклучувања од елекротдистрибутивната мрежа кон потрошувачите е следен:

20.03.2019 година
- од 09.20 до 11.20 часот дел од Заобиколен пат Богданци од приклучок со Регионален пат до Мост на Луда Мара на Локален пат Богданци – Стојаково и ул. „Трнката“;
- од 11.20 до 13.20 часот влезот на ул. „Маршал Тито“ до Чавдарова Чешма, дел од ул. „Крушевска“, ул. „Изворски“, ул. „Петар Мусев“, ул. „Кирил Петрушев“ и дел од ул. „Бранд Петрушев“.
- од 13.20 до 15.20 часот село Стојаково и м.в Барта и Црквица во Богданци.

21.03.2019 година
-од 09.20 до 11.20 часот реонот на место викано „Дубрава“ во Богданци;
- од 11.20 до 13.20 часот дел од Центарот на Богданци и улиците „Првомајска“, „Пролетерска“, „Дојранска“, „Осоговски“ и „Братство и единство“;
- од 13.20 до 15.20 часот Рибник „Елита“.

22.03.2019 година
- од 09.30 до 11.30 часот од „Комерцијална Банка“ до „Драги Ком“, дел од ул. „Крушевска“ од ООУ „Петар Мусев“ до Спортска Сала „МЛАЗ“, дел од улиците „Бранд Петрушев“, „Никола Карев“, „Коста Поп Ристов“ и улица „Атанас Бојков“.

Известувањето е за потребите на индивидуалните и колективни потрошувачи и правни субјекти да ги планираат своите дејности во закажаниот термин и да го прилагодат процесот на работа и индивидуални активности, во периодот на недостаток на електрична енергија за потрошувачите од посочените реони.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики

 

- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на

Повеќе

Средба на Заев и Анѓушев со бизнисмени од Гевгелија

 

Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со

Повеќе

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за

 

 

- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и

Повеќе

Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија

 

 

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна,

Повеќе

Општина Дојран со добри дела за децата

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен

Повеќе

Членството во ЕУ на Хрватска и донесе 10,7 милијарди евра

Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9

Повеќе

Спасовски и чешкиот министер за внатрешни работи во посета на ГП Богородица

Потпишан договро од еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР за

Повеќе

Гевгелиски олимпијци по француски јазик

Ана и Никола од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на регионална „Олимпијада“ по

Повеќе

„Не биди ѓубре“ со акции во Валандово и Дојран

Параѓубаџиите вчера, во саботата изведoa акција за чистење на локации во

Повеќе

Градоначалник ДЈ со музика до хуманитарни средства

Перо Костадинов: На крајот на денот, најважно е дали некому сте помогнале

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.