Топ Новости

Пионерски дом со катче за забава и игра

  • Сабота, Мар 30 2019

Рекреативен парк во дворот на Пионерски со детските резвизити го направија дворот на оваа детска Установа катче за забава и игра

 

 

Дворот на Пионерскиот дом во Гевгелија од денеска функционален за игра и забава на децата.
По поставувањето на реквизити за забава, игра и физичка активација на децата денеска справите од детскиот парк ги добија првите посетители. Со тоа Пионерскиот дом како објектот наменет за учење, курсеви и едукација на децата со воншколски активности доби и функционелен двор исто наменет за најлмадите.

Се работи за лулашки, лизгалка и справи за качување кои се донација од конфекцијата „Меркјури“ од Гевгелија која на ваков начин ја искажува општествената одговорност кон локалната заедница.

Опремата за детскиот парк во дворот на Пионерски дом ја монтираа работници од ЈПКД „Комуналец“. Општината најавува дека вакви детски играчки и урбана опрема ќе бидат поставени и на други локации и населени места во Општината.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики

 

- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на

Повеќе

Средба на Заев и Анѓушев со бизнисмени од Гевгелија

 

Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со

Повеќе

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за

 

 

- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и

Повеќе

Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија

 

 

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна,

Повеќе

Општина Дојран со добри дела за децата

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен

Повеќе

Членството во ЕУ на Хрватска и донесе 10,7 милијарди евра

Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9

Повеќе

Спасовски и чешкиот министер за внатрешни работи во посета на ГП Богородица

Потпишан договро од еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР за

Повеќе

Гевгелиски олимпијци по француски јазик

Ана и Никола од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на регионална „Олимпијада“ по

Повеќе

„Не биди ѓубре“ со акции во Валандово и Дојран

Параѓубаџиите вчера, во саботата изведoa акција за чистење на локации во

Повеќе

Градоначалник ДЈ со музика до хуманитарни средства

Перо Костадинов: На крајот на денот, најважно е дали некому сте помогнале

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.