Топ Новости

Прес на СДСМ: Бројот три е бројот на новиот европски претседател

  • Понеделник, Апр 01 2019

ОО на СДСМ Гевгелија со прес ја стартуваше предизборната кампања за својот претседателски кандидат Стево Пендаровски

 

 

На првиот ден од почетокот на предизборната кампања за Претседател на нашата држава, СДСМ Гевгелија со прес конференција за медиумите ја информира јавноста дека ќе води фер и кристално чисти избори во поддршка на кандидат зад кој што застанаа над 36 илјади граѓани и 60 пратеници од законодавниот дом, а е поддржан и од коалицијата што ја предводи СДСМ. Со слоганот „Заедно напред за претседателот“ тие ги повикаа граѓаните за поддршка на европскиот кандидат кој ќе ја води државата во европското семејство на држави, професор д-р Стево Пендаровски..

- „На патот кон иднината одлуката е Ваша, а Стево Пендаровски е вистинскиот избор за Европска, модерна и напредна Републка Северна Македонија“ истакна Влатко Видимче, Претседател на Општинската организација на СДСМ за Гевгелија.

Тој нагласи дека „Моралот, желбата и визијата да се биде рамо до рамо со европските вредности денес веќе не е илузија. Стево ќе биде нашиот нов европски претседател, а бројот три е бројот на новиот претседател“.

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики

 

- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на

Повеќе

Средба на Заев и Анѓушев со бизнисмени од Гевгелија

 

Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со

Повеќе

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за

 

 

- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и

Повеќе

Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија

 

 

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна,

Повеќе

Општина Дојран со добри дела за децата

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен

Повеќе

Членството во ЕУ на Хрватска и донесе 10,7 милијарди евра

Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9

Повеќе

Спасовски и чешкиот министер за внатрешни работи во посета на ГП Богородица

Потпишан договро од еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР за

Повеќе

Гевгелиски олимпијци по француски јазик

Ана и Никола од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на регионална „Олимпијада“ по

Повеќе

„Не биди ѓубре“ со акции во Валандово и Дојран

Параѓубаџиите вчера, во саботата изведoa акција за чистење на локации во

Повеќе

Градоначалник ДЈ со музика до хуманитарни средства

Перо Костадинов: На крајот на денот, најважно е дали некому сте помогнале

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.