Топ Новости >
За влез во Грција се чека од 40 до 50 минути
„Комуналец“ со четирикратно „не“ од членовите на гевгелискиот Совет Featured
редлогот за усвојување на финансискиот извештај на ЈПКД „Комуналец“ и понудените одлуки за корекции на центите на водата за пиење, цените за одведување отпадни води и прочистување на отпадни води не добија одобрување од Советот на општина Гевгелија
Се санираат улиците во Гевгелија и населените места Featured
Механизацијата за гребење и екипа за дробење на стариот асфалт беше присутна и активно работеше на улицата „Мицо Шаренков“
Наврнати 36 литри дожд во Гевгелија Featured
За еден ден од вчера попладне до денеска попладне во Гевгелија се наврнати 36 литри дожд на еден метар квадратен
„Трета мајка“ за комарците Featured
Поради лоши временски услови одложено и второзакажаното авиопрскање против комарци
14-та седница на гевгелискиот Совет во знакот на „Комуналец“ Featured
Четири точки од работењето на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија ќе се разгледуваат на закажаната 14 седница на Советот на општина Гевгелија, меѓу кои и за корекции на цената на водата
Среда наутро на 27 јуни во периодот од 4:30 до 9:30 часот ќе се изврши одложеното авионско прскање против комарци
Испитаните примероци вода од езерото од ЈЗУ „ИЈЗ“ покажаа квалитет на вода безбеден за капење и рекреација на луѓето
Комарците помилувани на неодредено време Featured
Поради лошото време одложено прскањето против комарци во целиот Југоисточен регион
Страница 3 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.