Топ Новости >
Продолжениот празничен викенд ја зголеми фреквенцијата на патници и возила на Граничниот премин „Богородица“
Недела 17.06.2018 година, десетте општини од Југоисточниот плански регион ќе добијат заедники закажан третман против комарци
Дирекцијата за заштита и спасување на РМ во соработка со Владата на РМ денес на ТППЕ Гевгелија донираше специјално теренско возило за локализирање и гаснење на пожар на отворен простор и едно санитетско возило
Јован Петров - полуматурант со три освоени државни награди и диплома за особен успех Featured
Ученикот Јован Петров од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија се стекна со диплома за особен успех и првенец на генерацијата за учебната 2017/2018 година
Последен наставен дена за 2800 ученици и близу 200 наставника
Министерот Сугаревски најави брза завршница на капиталниот проект за водоснабдување на Гевгелија Featured
Сугарески - „Во најскоро време истите ќе бидат завршени и пуштени во употреба и со тоа ќе се реши деценискиот проблем на гевгеличани со вода за пиење, но пред се снабдување со чиста вода за пиење“
Цената за прочистување на отпадни води на ремонт во ЈПКД Комуналец Featured
Советот на општина Гевгелија донесе заклучок Управниот одбор на ЈПКД „Коумалец“ да ја преиспита својата донесена одлука за утврдување на цената на водата за прочистување на отпадните води која сега изнесува 13,37 денари за домаќинствата и 27,23 денари за правните лица
Комеморативна седница за д-р Георги Петков Featured
Вработените во Општа Болница Гевгелија денеска во 11 часот одржаа Комеморативна седница посветена на нивниот прерано починат колега д-р Георги Петков
Денеска напладне на „Mеѓународниот аеродром Скопје“ со лет од Непал, преку Катар, пристигна телото на починатиот гевгелиски алпинист, доктор Георги Петков
Страница 4 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.