Топ Новости >
Се реновира Железничката станица во Гевгелија Featured
Со проектот „ЕУ за тебе“ Делегацијата на Европската Унија која функционира во Скопје, реализира реконструкција на 11 железнички станици долж Коридорот 10
Во близина на Железничката станица Смоквица некој остава тешки предмети на пругата кои ги оштетуваат возовите
Советот на Општина Гевгелија одобри 10.000 евра за враќање на телото на починатиот д-р Гeорги Петков од Непал Featured
Советот на Општина Гевгелија синоќа, на одржаната вонредна 13-та седница донесе едногласна одлука за одобрување на 600.000 денари наменети за транспорт на починатиот гевгелиски алпинист д-р Георги Петков од Непал
Членовите на Здружението на власите од општина Гевгелија „Мегленија“, денеска го одбележаа 23 Мај Националниот ден на власите
Јован и Ана - второ место на Државен натпревар по физика Featured
Во конкуренција на 99 ученика од исто толку училишта во државата, гевгелиските ученици Јован Петров и Ана Папалазова освоија втора награда
Гевгелискиот алпинист д-р Ѓорги Петков почина на пат кон Еверест Featured
Хималајскиот портал „Тајмс“ од Непал денеска ја објави жалната вест за смртта на македонскиот алпинист Георги Петков кој од 23 март тргна на мисија за освојување на највисокиот врв на светот Монт Еверест
Градоначалникот на грчката општина Пеонија во посета на Гевгелија Featured
Унапредување на прекуграничната соработка на општина Гевгелија со општина Пеонија преку заеднички европски проект
Група професионални угостителски ентузијасти ја враќаат манифестацијата „Трка на келнери“ во Гевгелија
Тројца гевгелиски ученици први на Регионалниот Детски семафор 2018 Featured
На регионалниот натпревар одржан викендов во Струмица тројца ученици од општина Гевгелија ги освоија трите први места во големата и малата група
Страница 5 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.