Топ Новости >
Развојот на туризмот - можности и перспективи Featured
Шести информативен настан на Бизнис заедницата од Југоисточниот плански регион
АРСЕАНА пред Влада со „Граѓаните за Македонија“ Featured
(Видео) Дебата: Животна средина и одржлив развој
Советот без кворум за „Комуналец“ Featured
Дел од мнозинството има судир на инереси и се ислкучени од гласањето по материјалите за јавното комунално претпријатие „Комуналец“ од Гевгелија
Немилосрдната радиодифузна такса Featured
Семејството никогаш немало телевизор, а УЈП ја блокирал пензијата на единствениот хранител на семејството
За училиштата филтри, за граѓаните „чиста“ арсена Featured
Граѓаните од околните стамбени објекти, кои се приклучени на истиот водоводен систем како и посочените институции, не добиле ниту инструкции како да се заштитат од арсенот
Ерван Фуере во гевгелискиот Слободарски камп Featured
Слободната зона Гевгелија пред Владата на „Илинденска“ вечерва беше посетена од поранешниот Амбасадор на ЕУ во Република Македонија, Ерван Фуере
Гевгелија денеска доби 150 нови палми, насадите никнаа пред плацот на новиот пазар кој повеќе од три години е во градба, а никако да биде завршен
Втор вандалски чин врз билбордот на СДСМ Гевгелија
Одбележан Денот на победата над фашимот Featured
70 годишнината од капитулацијата на Фашистичка Германија - Ден за сеопшта почит
Страница 48 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.