Топ Новости >
На клучката кај Прдејци возачот не застанал на знакот даден од полицијата туку се дал во бегство
Детски семафор 2018 - Општински натпревар Гевгелија Featured
Екипен победник на ниво на општина е ОУ „Климент Охридски“ од Миравци со најголем број освоени поединечни поени, а со поединечни пласмани се истакнаа ученици од сите основни училишта во општината
Одбележан Денот на ЕУ - 9 Мај во Гевгелија Featured
68 годишнината од формирањето на ЕУ со посебна церемонија пред платото на Народниот театар и присуство на амбасадорот на Кралството Шведска во РМ
За време на првата недела од празничниот Мај поточно од 30.04. до 06.05 годинава во кој спаѓа и празничниот Св. Ѓорги на патиштата низ општина Гевгелија регистрирани се шест сообраќајни незгоди
Второ место по математика на државно ниво освои гевгелиски ученик Featured
Јован Петров, ученик во IX одделение при Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на државниот натпревар по математика освои Второ место
Во незгодата на самото место починал 27 - годишниот М.К., додека сопатникот во возилото М.П. (26) како итен случај e пренесен на Клиника во Скопје
Заев во Дојран на еколошка акција Featured
Чиста и здрава еколошка средина, тоа се манирите на Европа кои треба да ги донесеме во Македонија (Заев во Дојран)
Градоначалникот на општина Дојран најави акција за чистење и хортикултурно уредување на Дојран и ги покани граѓаните да учествуваат во разубавувањето на нивната општина
Комуналец ќе го следи квалитетот на водите на Вардар Featured
Преку ИПА програмата на за прекугранична соработка на ЈПКД „Комуналец“ одобрени му се 123.807 евра за набавка на најсовремена лабораторија за мерење и следење на хемиските параметри на реката Вардар
Страница 6 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.