Топ Новости >
Решенија на трибина „Заедно со граѓаните“ Featured
СДСМ Прес: Власта на ВМРО-ДПМНЕ веќе девет години остварува назадување за Македонија на сите полиња
Седмоноемвриските награди во сенката на јавниот молк Featured
Свеченото доделување на седумтемина добитници на годинашниве општински награди „7-ми Ноември“ поминаа со групна фотографија и две реченици на општинската ВЕБ страница
Неделата на социјалдемократијата и 23 години СДММ, одбележани со хуманитарна акција
Честит и вековит 7-ми Ноември! Featured
Општинскиот празник 7-ми ноември Денот на ослободувањето на Гевгелија од фашистичкиот окупатор денеска одбележан со посвета на народните херои, сите жртви и учесници во Народноослободителната борба на Македонија
СДСМ: Комунални сметки за партиски пресметки Featured
Сашо Поцков: Додека власта одложува во разгледувањето на кварталниот извештај за „Комуналец“, граѓаните добија петпати поголеми сметки за вода
Расправата по предлозите за доделување на највисокото Општинско признание „7-мо Ноемвриска награда“, на последната седница на Советот на општината одржана на 31 октомври заврши без пристап до јавноста
Антиквизацијата пристигна и во Гевгелија Featured
Наместо првоборецот Ристо Бајалски новата улица да се преименува во Филип Втори – предлог на градоначалникот Франгов за која ревносно се бореше советникот Камов
СДСМ Гвегелија на денешниот прес реагираше на двете ветени индустриски зони кај ТИРЗ Прдејци и новата „Билото“, но и двете рекламно промовирани, а на терен заборавени
ВМРО-ДПМНЕ призна: Во Гевгелија се’ уште се пие вода со арсен Featured
Прес на СДСМ Гевгелија - арсен се’ уште излегува од чешмите и покрај укажувањето на надлежните дека водата во Гевгелија не одговара на законските прописи и дека истата не е безбедна за пиење
Страница 51 од 58

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.