Топ Новости >
Заедничка консултативна седница на 11 региони од Европскиот комитет на региони денеска со седница во Брисел на која учествува и претставник од општина Гевгелија
Општина Валандово објави Јавен оглас за тендер за реконструкција на дел од Булевар на улица „Првомајска“ Валандово.
Денес по кратко боледување почина Ѓорѓи Петрушев, поранешен Градоначалник на Општина Богданци, кој на оваа функција беше три мандати, од 1996 година па се до 2008 година
Пронајдени 2,7 тони неексплодирани гранати во Богородица Featured
193 неексплодирани гранати извадени од утробата на урбаниот дел во Богородица
Одбележан 26 април - Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско Featured
Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско денеска со свежо цвеќе пред Спомен костурницата на паднатите борци одбележан и во Гевгелија - гевгеличани благодарни на своите слободари
Автопатот Смоквица-Демир Капија од утре во употреба Featured
Автопатната делница конечно готова, после две години доцнење во изградбата и од утре, понеделник 23 април, ќе се вози по неа
Се асфалтираат улиците во Дојран Featured
Пред почетокот на туристичката сезона локалната самоуправа ги подобрува урбаните услови за граѓаните и посетителите на општината
Без соодветно образование, без лиценца вршела очни прегледи и одредувала диоптрија на пациенти
Делегација на Чешката Амбасада и Сенатот на Р.Чешка во Гевгелија Featured
Гевгелиско добредојде за делегација од чешкиот Сенат и Амбасадата на Република Чешка во Гевгелија, предводена од неговата екселенција Мирослав Томан
Страница 7 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.