Топ Новости >
Општина Богданци ја реконструира пешачката патека во градскиот парк и го враќа првобитниот изглед на паркот
Спротивно на законите и одредбите си ја зголемил платата за повисок ранг
За 5 месеци 11 седници на Совет на општина Гевгелија Featured
Со 23 точки на дневен ред денеска (петок 13 април) се одржува 11-та редовна седница на Советот на општина Гевгелија
Христос Воскресе Featured
Преполна црква, црковен двор и улици пред процесијата за Христовото Воскресение
230 садници од јавор и костен со поголема развиеност ќе го красат Западниот Булевар во Гевгелија
Велики Петок - најтажен ден во годината Featured
За православните христијани ова е денот на Христовото распнување, најголемата жртва и најтажниот ден за верниците
Канадската Амбасадорка во економско-рударска мисија во Гевгелија Featured
Акредитираната Амбасадорка од Канада во Белград и за Македонија вчера и денес е во дводневна посета на Општина Гевгелија остварувајќи разговори за истражувањето на минерални суровини на Кожуф
Во пресрет на Велигденските празници, општина Гевгелија на 150 социјално загрозени семејства им донира по една табла велигденски јајца
Априлијада Featured
Близу 500 Ученици од ООУ „Крсте Мисирков“ денес со маски ја одржаа манифестацијата на пролетта и шегата „Априлијада“
Страница 8 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.