Топ Новости >
Со првите денови на пролетта и погодните временски услови, во Гевгелија започна акцијата за санирање на уличните дупки како и обновување на хоризонталната улична сигнализација
Интензивирање на Амбасадорските контакти на Општина Гевгелија Featured
За четири месеци шест Амбасадорски посети на Општина Гевгелија и реализирани средби со градоначалникот Сашо Поцков
Паркингот ќе се гради на локацијата на стариот сервисен објект на ЈП „Комунален сервис“ кој се наоѓа до ООУ „Јосип Броз Тито“
Водата приоритетен општински проект за Гевгелија Featured
Советот на општината донесе четири одлуки за реализација на приоритетниот проект за 2018 наменет за водоснабдување
Вториот пролетен ден во Гевгелија со максимална дневна температура од 2,2 степени целзиусови дожд и ветер од северен правец
Сежана и Гевгелија договорија заедничка проектна соработка Featured
Интензивирање на соработката меѓу збратимените општини Гевгелија и Сежана од Република Словенија
Извештајот за работа на Комуналец вратен на ремонт Featured
Што крие Ревизорскиот Извештај за „Комуналец“ напишан на 53 страници
На местото на настанот излегла увидна екипа од Полициска станица Гевгелија и било утврдено дека починатиот бил С.П. 67 годишен од Гевгелија
Во понеделник Серменинска мала без струја Featured
Четиричасовен прекин од 13 до 17 часот е најавен од ЕВН-КЕЦ Гевгелија
Страница 9 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.